A-Evolution

zerox
Administrator
Administrator

A-Evolution

Mesajde zerox » acum 2 ani

Salut dragi fani mici si mari. Deoarece se apropie finalul anului 2014, am dori sa va auzim parerile bune sau rele legate de site si activitatea noastra. Exprimati-va liberi si fara teama, nu o sa patiti nimic. Vrem sa va aflam si noi parerea voastra si cu ocazia asta sa mai interactionam putin cu voi. Multumim!
Imagine
BoGhDaN
New User
New User

Re: A-Evolution

Mesajde BoGhDaN » acum 2 ani

Pararei rele: Verificatori prea lenti, cand traduceti un episod ar trebui verificat si encodat repede sa fie postat pe site sa nu dureze asa de mult.

Pareri bune: Calitate superioara, staff de treaba, fanii de treaba, serii interesante, and more.
Markynel
New User
New User

Mesajde Markynel » acum 2 ani

Un staff bun, un site bun.
Cu multe seri anime bune.
Stafful este prea mic dar sper sa se mareasca.
Cu stima si respect Markynel aka NaiHaz
Coma21
Administrator
Administrator

Mesajde Coma21 » acum 2 ani

As spune ca orice fansub are atat bune cat si rele, nu exista un fansub perfect, nu se scot bani din treaba asta si chiar daca se scot cat sa se plateasca intretinerea site-ului.
Ocazional ma mai uit la un film si dau de sute de reclame de nici nu pot da click pe film sau site-uri unde iti trebuie vip sa poti urmari tot filmul... Exista multe dezavantaje si avantaje.
Evo nu foloseste reclame abuzive iar suburile sunt de calitate, daca a-ti urmarit chiar si opening-urile si ending-urile sunt facute sa arate decent, nu aveti idee cum arata de cele mai multe ori cele originale, sau macar de ar exista.
ideea este ca sunt suburi chinuite, muncite si nu ai cum sa nu observi decat daca nu-ti pasa si intri dai click te uiti ca gasca si ai iesit.
Tineti cont ca exista site-uri ce ne "imprumuta" clipurile sunt sigur ca unii au observat sigla noastra pe ele, iar multe din comentarii se duc acolo, multi habar n-au de cine e tradus si nici nu le pasa, stiu pentru ca si eu eram asa:))) .
Dezavantajul este ca aparitia episoadelor este lenta, adevarat staful mai micut dar a fost o vreme cand cred ca pe evo a fost cel mai numeros staff:)) episoadele ieseau repede dar... nimeni nu lasa un multumesc iar membrii care erau si ei copii vroiau sa le fie recunoscute meritele. Trebuie sa recunoasteti, nu faci ceva ce-ti ia ore fara macar ca cineva sa-ti zic merci.
Multi dintre voi nici nu stiti ca evo esteo uniune de fansuburi, prima si singura pana acum, inca se mai lucreaza la suburile vechi de atunci si ca sa vedeti ceva interesant, staful foloseste creditlee de merit al celor ce au tradus, lucru care pentru alte fansuburi nu cred ca ar fi fost valabil tinand cont ca acei membri nu mai exista in echipa.
Nu incerc sa fac reclama sau alceva dar multi dintre voi va suparati doar pt faptul ca nu a fost scos un episod de nu stiu cat timp, cati dintre voi aveti habar cat se munceste la ele ? Oricum nu asta e important, important este sa va ganditi inainte sa aruncati un comentariu de genu cand naiba mai scoateti, etc , nu e usor sa faci treaba asta altminteri ar fi existat n fansuburi, daca sunteti curiosi sa stiti cate fansuburi au aparut si disparut in ultimii 4 poate 5 ani , intrebati-l pe ionut (Zerox) , o sa ramenti surprinsi.
Alta chestie, ganditi-va la o chestie, curand nu vor mai exista episoade online caci site-urile ce suporta stream inchid incontinuu episoadele postate, fansub-urile se sting usor usor daca nu le ajutati si voi, da-ti-le un impuls , da-ti-le un motiv sa faca asta, spuneti un multumesc in comentariu ca membrii sa fie motivati sa va traduca si scoata episodul, o sa vedeti o mare schimbare.
Toti vrem episoade bine facute si scoase rapid dar pt cei ce cunosc :)) "Nu poti obtine un lucru fara sa platesti un pret de aceeasi valoare" e putin schimbat caci nu mai tin minte replica exact :)) dar a-ti inteles voi. Un multumesc nu este echivalent muncii unui episod dar 10 multumesc a 10 persoane incepe sa devine un echivalent.
Evo are si bune si rele dar eu personal zic ca mai mult bune decat rele :)
P.S. Nu-mi raspundeti la ce am scris, scrieti o parere, ar fi aiurea ca membrii altor fansuburi sa inceapa o disputa aici.
Imagine
stalker24
Administrator
Administrator

Mesajde stalker24 » acum 2 ani

Tin sa aduc si eu o mentionare in acest topic !
-Din 4 august 2013 de cand am devenit user pe acest forum, si pana acum ... pot spune ca oameni mai ambitiosi in vederea calitatii de realizare al animelor, nici ca am mai vazut !
-Oameni care au tinut cu tot dinadinsul ca treaba sa mearga bine in alta parte (ca fansub site ma refer) caci stim cu totii ca acest lucru se realizeaza numai din sacrificiul acestora (al stafului din acest sait), nici ca am mai vazut !
Au dat totul la o parte, oboseala, interese chiar personale, cu multe alte sacrificii, ca fanii acestui "Fansub" sa fie incantati in ceea ce realizeaza !
-Da ! Eu am fost incantat, de la primul meu video vizionat de pe un tracker-ce a fost realizat de A-Evolution, si am facut posibilul si imposibilul sa fiu alauturi de aceasta echipa minunata ! ...
-Da ! Sint o echipa de treaba, unde respectul este la loc de cinste aici ! ...Mai rar gasesti asa ceva ! ... Lucruri care altii le-au pierdut pe drum, aici sint de pretuit ! ... Gluma are si ea partea ei de nebunie din mediul ei de lucru ! :D Multe as mai putea spune despre acesti prieteni ! ...Insa las loc pentru oricare ar avea ocazia sa alature sau sa citeasca aici, sa experimenteze pe drept dovada ! ;)

In incheiere nu-mi ramane decat sa adaug ca si acum port cu mandrie acest "simbol al A-Evolution" ca coperta pe profilul meu de Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link., unde mai rar gasesti oameni ca aici !
Imagine

THE CHOICE IS YOURS !

Înapoi la “Anunțuri”