O sugestie...

Misuzu
Rank 7
Rank 7

O sugestie...

Mesajde Misuzu » acum 6 ani

Am si eu o propunere de un anime:Dazzle(Hatenkō Yūgi)

A young girl named Rahzel is abruptly sent off to see the world by her eccentric, doting father. She is alone on her travels until she meets Alzeid, an attractive, mysterious loner on a mission to avenge his father's murder. After aiding Alzeid in retrieving his stolen gun from a thief, Rahzel decides to follow Alzeid promising that she would make his "lousy and boring" life "more interesting and fun!" Alzeid grudgingly acknowledges that Rahzel will be traveling with him from now on. Soon after, a womanizing acquaintance of Alzeid's named Baroqueheat joins in their adventure.

Sper sa o luati in considerare. :)
zerox
Administrator
Administrator

Re: O sugestie...

Mesajde zerox » acum 6 ani

Toate propunerile sunt luate in considerare, iar descrierea trebuia sa o pui si tu in romana sa inteleaga si cei care nu stiu engleza :).
Imagine
Misuzu
Rank 7
Rank 7

Imi pare rau...Dar nu am gasit in romana si nu prea as fi stiut sa traduc eu ce scrie...
zerox
Administrator
Administrator

Poate il editez eu maine :). SI propunerea a fost luata in considerare :), dar nu promitem ca o sa apara imediat.
Imagine
Misuzu
Rank 7
Rank 7

Ok,multumesc foarte mult!
Cipriana...
Administrator Forum
Administrator Forum

Mesajde Cipriana... » acum 6 ani

dNb... Ai grija cum vb si masoarati cuvintele la adresa staff'ului ....

Intradevar, Zerox are dreptate du descrierea animeului'.... Esti nou pe forum si nu stiu de ce te'ar interesa pe tine ce a scris Zerox inainte de venirea ta... Nu accept ca tu sa ai asemenea vorbe jognitoare la adresa lui pt ca nu ti'a gresit cu nimic... Daca pe fata nu a deranjat'o ce i'a raspuns, de ce te intereseaza pe tine?

Descriere unui anime, trebuie facuta in romana iar daca nu stii sa traduci, nu pui descriere... Nu are importanta cate episoade are, satff'ul are de tradus prea multe anime si manga si ate cele, si sunt putini omanei, in loc sa ii critici ai putea sa incerci sa le dai o mana de ajutor...

Cu tot respectul iti zic ca daca viitoare cand mai vorbesti urat cu cineva, indiferent ca este din staff sau este doar membru pe forum, voi incera sa iau masuri la adresa ta ...
Imagine

Mersi Ramytzu pt semnatura :* ...
zerox
Administrator
Administrator

Re: Inteligenţa doare

dNb :) scrie:
zerox scrie:Toate propunerile sunt luate in considerare, iar descrierea trebuia sa o pui si tu in romana sa inteleaga si cei care nu stiu engleza :).
zerox, tu chiar îţi baţi joc de săraca fată?! Eu chiar nu înţeleg, ia spune-mi. Cum să pună ea descrierea în limba română, când ea nu ştie engleză. Şi când cineva propune un anime, înseamnă că nu ştie engleză. D-asta v-a rugat pe voi, măgari mari ce sunteţi, ca s-o traduceţi ca să se poată uita şi ea. Şi, nu este o serie lungă, având doar 10 episoade. E floare la ureche, dar vouă, îmi imaginez deja...
Toate cele bune, dNb :).
dNb eu cand i-am spus sa ca trebuia sa puna descrierea in limba romana nu aveam de unde sa stiu ca nu stie fata engleza :), iar cu propusu mai propun anime-uri si persoane care stiu engleza si vor sa imparta seriile cu ceilalti care nu stiu :). Data viitoare te invit sa faci ce facem si noi si atunci mai discuta. De data asta scapi doar cu meajsu asta data viitoare cand o sa mai jignesti un membru al stafului o sa primesti advertisment pe forum :).
Cu drag magaru de ZeroX!
Imagine
Misuzu
Rank 7
Rank 7

Re: Inteligenţa doare

dNb :) scrie:
zerox scrie:Toate propunerile sunt luate in considerare, iar descrierea trebuia sa o pui si tu in romana sa inteleaga si cei care nu stiu engleza :).
zerox, tu chiar îţi baţi joc de săraca fată?! Eu chiar nu înţeleg, ia spune-mi. Cum să pună ea descrierea în limba română, când ea nu ştie engleză. Şi când cineva propune un anime, înseamnă că nu ştie engleză. D-asta v-a rugat pe voi, măgari mari ce sunteţi, ca s-o traduceţi ca să se poată uita şi ea. Şi, nu este o serie lungă, având doar 10 episoade. E floare la ureche, dar vouă, îmi imaginez deja...
Toate cele bune, dNb :).
Pai nu trebuie sa reactioneazi asa...Adica zerox mi-a atras atentia,doar atat...
Coma21
Administrator
Administrator

Mesajde Coma21 » acum 6 ani

dnb la urmatoarea abatere ai ban permanent, iar pt restul aveti grija pe cine jigniti cei din staf muncesc destul sa traduca verifice encodeze si sa va raspunda la intrebari din bun simt fata de ei vb frumos
Imagine
zerox
Administrator
Administrator

Topic inchis!
Imagine

Înapoi la “Arhivă”